Dela nyhet
Caffanschema 2020!
1 apr 2020 0 kommentarer
Hej alla föräldrar och spelare.
Nu är det återigen dags för cafeteriatjänst på Storvreten. Vi har fått två helger tilldelade. Den ena redan nu lördag den 18/4-20/4. Med rådande läge i landet med coronaviruset, så finns det stor risk att denna helg kommer att försvinna. Vi sitter just nu och inväntar vad IFK Tumbas styrelse säger i frågan. Med andra ord kan det bli så att cafeteria tjänsten denna helg kommer att ställas in med kort varsel. Vi hör av oss så snart vi får besked.
Den andra helgen ligger i september, närmare bestämt den 4/9-6/9. Vi förutsätter att denna helg kommer att vara vår cafeteriahelg.
Om man behöver byta tid eller har förhinder, nder man sig i första hand till någon annan familj i laget. När man fått till ett byte, meddelar man detta till Betty Romano, som är caffanansvarig för P05. Hon nås på: 0709608224 eller elisabeth@romano.se
Här nedan finner du caffanschemat:
Kommentarer