Dela nyhet
Idag börjar det - Fotbollsfest med IFK Tumba Fotboll på Storvretens IP!
Idag, 06:20 0 kommentarer

DAGENS MATCHER
FREDAG 4 JULI, 2025
18:00 Danmark–Sverige Grupp C (Genève) SVT
21:00 Tyskland–Polen Grupp C (St. Gallen) VIAPLAY
TORSDAG 3 JULI
Belgien–Italien Grupp B 0-1
21:00 Spanien–Portugal Grupp B 5-0
ONSDAG 2 JULI
Island–Finland Grupp A 0-1
Schweiz–Norge Grupp A 1-2
Caffan kommer vara öppen men med begränsat utbud. Kaffe/te, dricka, glass och lite olika snacks kommer vi att sälja. Det bjuds på hamburgare till alla under 18 år, vuxna betalar 20 kr för en hamburgare, och sedan kommer vi också att bjuda på saft/vatten.
Botkyrkas EM-fest
Info: Vi kollar EM-matcher och utomhusbio på storbildsskärm, spelar fotboll, tävlar och mycket mer! En härlig sommarkväll för hela familjen med gratis aktiviteter – och vi bjuder alla barn på grillat.
Fredag 4 juli
16.30–18.00 Fotbollsmatch mot blåljuspersonal samt blandade aktiviteter: spontanfotboll, uppblåsbar fotbollsdart, tävlingar, ansiktsmålning m.m.
18.00 Fotbollsmatch Sverige–Danmark (storbild)
Tisdag 8 juli
19.00–20.30 Filmvisning: "Den vilda roboten" och blandade aktiviteter
21.00 Fotbollsmatch Sverige–Polen
Lördag 12 juli
19.00–21.00 Tipspromenad och blandade aktiviteter: spontanfotboll, uppblåsbar fotbollsdart, tävlingar, ansiktsmålning, musik m.m.
21.00 Fotbollsmatch Sverige–Tyskland
Plats: Utomhus vid Storvretens IP
Pris: Gratis! Vi bjuder alla barn på grillat.
Ålder: Alla åldrar